01_Duravit_Captain_Balfour_C Glen Allsop
Dom

Minimalizm vs. eklektyzm: nowe spojrzenie na świat łazienki

Dwa projekty świadczą o wszechstronności designerskich łazienek od firmy Duravit

Zróżnicowane wnętrze łazienki w harmonii z kolekcją White Tulip autorstwa Philippe’a Starcka

Minimalizm w najczystszej postaci łączący nordycki klimat z azjatyckimi wpływami

Radykalnie uproszczona łazienka, a może starannie skomponowany projekt z wyjątkową dbałością o detale? Dwa projekty referencyjne, w pełni wyposażone w produkty Duravit, ukazują możliwości personalizacji projektów łazienek. Amerykański projektant i architekt Robert McKinley pokazuje, jak różne style można połączyć z elementami vintage, tworząc spójną całość. Z kolei holenderska influencerka Melike Doganbas doskonale udowadnia, jak niewiele potrzeba, by stworzyć wnętrze pełne lekkości.

04_Duravit_Melike Radykalne: Zredukowane do minimum – i to wystarcza. Wolnostojąca wanna Zencha przyciąga wzrok swoimi zapraszającymi wymiarami i nietypową, oryginalną formą. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Łazienka jako podróż

Nagrodzony projektant Robert McKinley ze Studia Robert McKinley – współpracują z firmą Duravit od ponad ośmiu lat. On i jego utalentowany zespół projektują domy wakacyjne na Long Island w Nowym Jorku. Każdy dom wyróżnia się unikalnym wnętrzem: eklektycznym, ale uporządkowanym, inspirowanym naturalnym otoczeniem. „Każdy z naszych domów ma swoją własną charyzmę. Nasz najnowszy dom jest połączony z zatoką, plażą i surowym wybrzeżem, na którym się znajduje,” wyjaśnił Robert. „Projektując dom, staraliśmy się zacierać granice między tradycją a nowoczesnością, łącząc stare i nowe, grając teksturami i powierzchniami, które naszym zdaniem harmonijnie się uzupełniały.” Aby móc zapewnić wymaganą jakość, Studio Robert McKinley wybiera projekty Duravit, tworzone we współpracy ze znanymi projektantami. Ulubieńcami McKinleya są kolekcje Philippe’a Starcka oraz Happy D.2 od sieger Design.

02_Duravit_Captain_Balfour_© Glen Allsop Mieszanka materiałów: Łazienki zaprojektowane przez Studio Robert McKinley to unikalne, a zarazem harmonijne połączenie różnych powierzchni, tekstur i odcieni. Złote baterie i wbudowane umywalki od Duravit doskonale wpasowują się w tę kompozycję. (Źródło zdjęcia: Glen Allsop)

Minimalizm: zasada prostoty

W zupełnym kontraście do podejścia Studia Roberta McKinley stoi projekt łazienki holenderskiej influencerki Melike Doganbas, która przesuwa zasadę minimalizmu do granic możliwości. Zgodnie z mottem „mniej znaczy więcej” radykalnie odrzuca zbędne ozdoby, tekstylia i produkty pielęgnacyjne. Zamiast tego stawia na surowy porządek, neutralną paletę barw i naturalne światło. Tę koncepcję podkreśla elegancka nordycka umywalka nablatowa projektu Cecilie Manz, wykończona w lakierze matowym Satin Matt, z dopasowaną powierzchnią kwarcową. Dzięki precyzyjnym krawędziom i wyrazistym formom umywalka idealnie dopełnia całość projektu. Dodatkowo, wolnostojąca wanna z serii Zencha autorstwa Sebastiana Herknera tworzy przestronną atmosferę w pomieszczeniu, doskonale eksponując wybrane produkty.

01_Duravit_Captain_Balfour_© Glen Allsop Rzeźbiarskie: Wolnostojąca wanna z kolekcji White Tulip autorstwa Philippe’a Starcka jest doskonale wyeksponowana i nadaje łazience szczególnie eleganckiego i luksusowego charakteru. (Źródło zdjęcia: Glen Allsop)


Źródło: Duravit

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *