ALGEO_SQUERTO LUX_ALGEO SQUARE
Dom

Kabina prysznicowa – zamknięta czy otwarta?

Decyzja na zamkniętą czy otwartą kabinę prysznicową to istotny krok przy projektowaniu łazienki. Wybór ten ma wpływ na wygląd i funkcjonalność wnętrza, dlatego warto rozważyć zalety i wady obu opcji, dopasowując je do własnych potrzeb oraz stylu aranżacji.

Zamknięta kabina, klasyczna i popularna, skutecznie oddziela strefę mokrą od reszty łazienki, minimalizując rozpryskiwanie wody i ułatwiając utrzymanie porządku. Sprawdza się szczególnie w mniejszych łazienkach, zapewniając większą prywatność. Z kolei otwarta kabina typu „walk-in” wpisuje się w nowoczesne trendy, nadając lekkość i przestronność. Idealna w większej przestrzeni, wymaga starannego zaprojektowania odpływu z powodu braku przegród. Ostateczny wybór zależy od preferencji użytkownika, układu pomieszczenia jak i oczekiwań związanych z codziennym użytkowaniem.

ANTICA baterie, fot. Ferro
ANTICA baterie, fot. Ferro

Klasyczna elegancja

Zamknięte kabiny prysznicowe ze szklanymi drzwiczkami i brodzikiem to tradycyjne rozwiązanie, którego konstrukcja wykończona starym brązem pięknie komponuje się na przykład z kolekcją baterii i akcesoriów ANTICA firmy FERRO. Finezyjne kształty podkreślone opływową linią i dopracowane detale czynią z niej świetną propozycję do klasycznych stylizacji. Oliwkowo-zielone ściany z białą boazerią poniżej i deskami na podłodze to wyrafinowane połączenie. Drewniany stołek jest funkcjonalnym, a także dekoracyjnym elementem przez swoją nietypową formę, a sztukateria i kinkiety podkreślają historyczny klimat budynku.

ZICCO BLACK baterie, SQUERTO LUX BLACK_zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią, fot. Ferro
ZICCO BLACK baterie, SQUERTO LUX BLACK, zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią, fot. Ferro

Loftowa surowość

Odpływ liniowy umożliwia zachowanie jednolitej wysokości posadzki w całej łazience, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego spadku do odprowadzenia wody. Takie rozwiązanie jest bardziej nowoczesne i minimalistyczne, jednak wymaga większego przygotowania. Aby optycznie wyróżnić kabinę wyłożono ją monochromatyczną mozaiką, doskonale współgrającą z wszechobecnym betonem, drewnem i czernią. Matowe baterie ZICCO BLACK o geometrycznych formach harmonijnie wpisują się w tę surową atmosferę, a czarne kinkiety oraz dekoracje z rur hydraulicznych nadają indywidualny charakter.

STRATOS baterie, fot. Ferro
STRATOS baterie, fot. Ferro

Marynarski klimat

Aby połączyć funkcje prysznica i kąpieli w mniejszym metrażu, warto zdecydować się na zestaw natryskowy w wannie. Ergonomiczne, chromowane baterie STRATOS zestawiono z modelem przesuwnym QUADRO. Zasłona w pasy zapobiega chlapaniu, a wiszące okrągłe lustra na linach i żeglarskie dekoracje wnoszą do przestrzeni autentyczny morski charakter. Masywna szafka umywalkowa z surowego drewna przywołuje na myśl skrzynię pełną skarbów i rozbudza wyobraźnię.

STRATOS BLACK, baterie, fot. Ferro
STRATOS BLACK, baterie, fot. Ferro

Nowoczesny luksus

Przestronny prysznic typu walk-in został świetnie zakomponowany przez kafle o podłużnym wzorze, prowadzące wzrok ku wysokiemu na całe pomieszczenie oknu. Oddzielony jedynie szklaną ścianką, pozwala na swobodne wejście i wyjście. Seria STRATOS BLACK kontrastuje z chłodnymi, marmurowymi powierzchniami, a naturalne materiały jak jasne drewno ocieplają wnętrze. Staranne zaplanowanie, użycie materiałów wysokiej jakości i prostych form tworzy wrażenie spokoju.

ALGEO_SQUERTO LUX ALGEO SQUARE, fot. Ferro
ALGEO SQUERTO LUX ALGEO SQUARE, fot. Ferro

Przytulne poddasze

Skandynawska prostota w połączeniu z tradycyjną szachownicą kreuje jasną, przytulną łazienkę na poddaszu. Strefa prysznicowa, umiejscowiona w rogu jest otwarta, nie posiada żadnej przegrody, przez co pomieszczenie wydaje się większe. Minimalistyczny design baterii ALGEO idealnie pasuje do zestawu natryskowego z kwadratową deszczownią SQUERTO LUX. Białe cegiełki na ścianach oraz drewniany taboret współgrają z szafką umywalkową, tworząc spójną aranżację.

Kreatywne dzieła z kasztanów – jak stworzyć urocze postaci na farmie?

Źródło: Ferro

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *