Nowa_Winnica
Dom

Czego oczekują studenci? Radzimy jak szybko wynająć mieszkanie 

Nowy rok akademicki już za zapasem. Koniec lata i początek jesieni to czas, gdy do wielu polskich miast masowo zjeżdżają się studenci poszukujący pokoi lub mieszkań na wynajem. Jakie lokale wzbudzają największe zainteresowanie? Radzimy jak urządzić nieruchomość, by spełnić oczekiwania młodych klientów. 

Zakup mieszkań w celach inwestycyjnych to od lat popularne zjawisko szczególnie w stolicach polskich województw, gdzie zainteresowanie wynajmem utrzymuje się na wysokim poziomie, głównie z powodu zlokalizowanych tam dużych ośrodków akademickich. Jakie mieszkania wynajmują studenci? 

Do najpopularniejszych pod tym względem zalicza się kawalerki i niewielkie 2-pokojowe lokale o metrażach do 50 mkw. Największe zainteresowanie wzbudzają nieruchomości zlokalizowane w ścisłym centrum i w okolicy uczelni. Rosnące ceny sprawiają jednak, że wiele osób decyduje się na wynajem mieszkań także na obrzeżach miast i poza jego granicami – informuje Tomasz Bednarek, specjalista ds. sprzedaży WPBM “Mój Dom” S.A. 

Doskonałe mieszkanie na wynajem – co powinno się w nim znaleźć? 

Co, oprócz lokalizacji i dobrego połączenia komunikacyjnego, najczęściej biorą pod uwagę wynajmujący? Duże znaczenie w tej kwestii odgrywa także samo wykończenie i urządzenie mieszkania. Studenci, szczególnie ci rozpoczynający dopiero swoją drogę akademicką, najczęściej decydują się na lokale w pełni umeblowane o ekonomicznym, lecz komfortowym standardzie. Absolutnym minimum są sprzęty AGD – płyta grzewcza, lodówka czy mikrofalówka, którą w ostateczności możemy zastąpić piekarnikiem. W wielu sytuacjach sprawdzi się także wyposażenie kuchni w niezbędne naczynia i sztućce. W sypialni, oprócz łóżka i dużej szafy, powinno znaleźć się również biurko z wygodnym fotelem do nauki. W salonie warto postawić rozkładaną kanapę, w razie gdyby nieruchomość miała być zamieszkiwana przez więcej osób. W niewielkich metrażach sprawdzą się też kuchenne wyspy, które mogą pełnić funkcję roboczą i jednocześnie służyć za stół. Duże znaczenie dla większości studentów będzie stanowić natomiast dostęp do szybkiego internetu. 

Jakość nie ilość 

Wykańczając lokal najlepiej zdecydować się na neutralne i ponadczasowe wzory, barwy czy dekoracje, które trafią w gust większości osób i nie będą wyglądać staromodnie po upływie kilku sezonów. Urządzając mieszkanie pod wynajem postawmy także na materiały dobrej jakości, łatwe w utrzymaniu i niewymagające częstych napraw. Pamiętajmy, że ewentualny remont i usuwanie awarii będzie leżało po naszej stronie. W celach oszczędności lepiej zdecydować się na minimalizm, ograniczyć nieco wyposażenie lokalu i zainwestować więcej np. w dobór podłóg, armatury, sprzętów i niektórych mebli.

Dobrze wykończone mieszkanie gwarancją zysku 

Pamiętajmy, że odpowiednio przygotowane mieszkania powinny być funkcjonalne, w miarę możliwości uniwersalne i komfortowe. Stwórzmy taką przestrzeń, aby odpowiadała na potrzeby najemców. 

Poza lokalizacją, to właśnie odpowiedni wystrój i wyposażenie lokalu wpłynie w efekcie na to, jak szybko uda nam się znaleźć najemcę i jaki zysk przyniesie nam dana nieruchomość – dodaje Tomasz Bednarek, specjalista ds. sprzedaży WPBM “Mój Dom” S.A.

Źródło: WPBM

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *